List of metropolitan areas by population: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 8: | Line 8: | ||
|- | |- | ||
| [[Shok-Vah]] || {{flagname|Nabors}} || [[Delezia]] || 43,600,000 | | [[Shok-Vah]] || {{flagname|Nabors}} || [[Delezia]] || 43,600,000 | ||
|- | |||
|[[Yot Siae Kan]] || {{flagname|Meó}} || [[Delezia]] || 42,70,000 | |||
|- | |- | ||
| [[Deifihanoshai]] || {{flagname|Nautical Peace}} || [[Ivinis]] || 34,200,000 | | [[Deifihanoshai]] || {{flagname|Nautical Peace}} || [[Ivinis]] || 34,200,000 |
Revision as of 21:31, 3 July 2019
Metropolitan | Country | Continent | Population |
---|---|---|---|
Yuuvei | Nautical Peace | Delezia | 73,200,000 |
Aesanma | Meó | Delezia | 73,150,000 |
Shok-Vah | Nabors | Delezia | 43,600,000 |
Yot Siae Kan | Meó | Delezia | 42,70,000 |
Deifihanoshai | Nautical Peace | Ivinis | 34,200,000 |
Zeilunavvuk' | Solea | Házélé | 750,000 |